bip OKE Lód1
bip OKE Lód1
    ikonaOKE Łódź    ikonaBIP    ikonaMEN    ikonaCentralna Komisja Egzaminacyjna
szukaj:
spacer

spacer
koniec menu
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer
  spacer
Instrukcja obsługi BIP    drukuj 
 
spacer spacer spacer spacer spacer
     

Instrukcja korzystania ze strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej
Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi

Instrukcja zawiera podstawowe informacje ułatwiające poruszanie się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi oraz znajdowanie interesujących Państwa informacji.

Poruszanie się po stronie BIP
1. Zawartość strony została podzielona na moduły tematyczne, do których dotrzeć można poprzez menu przedmiotowe, znajdujące się w lewej części strony BIP, w postaci pionowych zakładek.
2. Po pojedynczym kliknięciu lewym klawiszem myszki na tekst w menu, zakładka rozwinie się, ukazując szczegółowe podgrupy, a na ekranie ukaże się tekst wiodący dla danej zakładki. Kliknięcie w podgrupę sprawi, że wyświetli się szczegółowa treść z danej podgrupy.
3. Obok zawartości informacyjnej (merytorycznej) w BIP dostępna jest też zbiorcza informacja o zmianach, jakie dokonywane były na stronie. Dostęp do niej możliwy jest po kliknięciu w zakładkę „Rejestr zmian”.
4. W górnej części strony, pod winietą, znajduje się poziome menu, z nazwami instytucji, do których chcemy Państwa odesłać po inne informacje związane z działalnością Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi i niektórych instytucji systemu edukacji. Po kliknięciu na napis, nastąpi przeniesienie czytelnika na stronę wybranej instytucji. Kliknięcie w napis OKE Łódź przeniesie Czytelnika na stronę ogólną Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi (www.oke.lodz.pl), a w BIP – na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.gov.pl).

Wyszukiwanie informacji
1. W górnym menu, w prawej części strony, znajduje się moduł wyszukujący, dzięki któremu możecie Państwo dowiedzieć się, w których zakładkach znajdują się poszukiwane informacje i dotrzeć do nich szybciej.
2. Po wpisaniu w puste pole wyszukiwanego słowa i kliknięciu komendy „szukaj” lub naciśnięciu na klawiaturze „enter”, wyświetlą się wyniki wyszukiwania (liczba w nawiasie wskaże, ile pozycji związanych z określonym przez Państwa kryterium wyszukiwania system odnalazł).
3. W przypadku nieznalezienia poszukiwanej informacji, proponujemy inaczej sformułować zapytanie.
4. W przypadku problemów z wyszukiwaniem, a także z odnalezieniem informacji, prosimy o kontakt z OKE. Nasi pracownicy udzielą Państwu wszelkiej możliwej pomocy.

Sposób publikacji treści
1. Po kliknięciu w odpowiednią zakładkę w menu, wyświetla się jej zawartość w głównym widoku strony.
2. Komunikat widoczny na stronie, może być wzbogacony o odesłania do innych części strony BIP (tzw. linki). Elementy te wyróżnione są niebieską czcionką, która po najechaniu na napis myszką zmienia kolor, a po kliknięciu lewym klawiszem przenosi do odpowiedniej treści, wskazanej w komunikacie.
3. Komunikat widoczny na stronie może też zawierać informacje dostępne w postaci plików do pobrania. Postać taka stosowana jest, dla Państwa wygody, w przypadku zamieszczania informacji dłuższych i bardziej skomplikowanych, w postaci plików doc, pdf, xls, jpg, itp. Załączniki te można otworzyć lub zapisać na dysku swojego komputera.
4. Wszystkie informacje zawarte w BIP zamieszczone są w postaci umożliwiającej kopiowanie, zapisywanie i drukowanie.
5. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy możliwość łatwego wydruku dokumentu wprost ze strony BIP. Wydruk następujące po kliknięciu w ikonę drukarki, znajdującą się w prawej górnej części treści widocznej na ekranie Państwa komputera.

Dostępność strony BIP
Dostęp do naszej strony BIP (www.komisja.pl/bip) jest powszechny i nie podlega ograniczeniom. Przerwa w dostępie do strony może wynikać jedynie z problemów technicznych. Przywrócenie dostępności strony nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii, najpóźniej jednak w ciągu 24 godzin.

W przypadku spraw nieopisanych w powyższej Instrukcji, prosimy o kontakt z OKE.Wytworzył: Iwona Klimczak (2010-10-08)
Opublikował: Iwona Klimczak (2010-11-30 14:05:38)
Ostatnia zmiana: Iwona Klimczak (2018-05-25 14:39:37)
 
spacer spacer spacer spacer spacer
spacer
spacer spacer